Praktyka czyni mistrza …

Zastanawiasz się czy praktyka w firmie ma większy sens? Czy czegokolwiek się nauczysz? Czy pomoże Ci o rozpoczęciu kariery zawodowej? A może po prostu warto odpocząć?

Niestety stanowisko w poruszonych powyżej kwestiach jest mocno subiektywne i ewidentnie zależy od  indywidualnego podejścia każdej osoby. Jedno jest pewne, jeśli zależy Ci na rozwoju i masz świadomość tego, że praktyka wzbogaci Twoje cv – a możesz mieć pewność, że tak właśnie będzie, to powinieneś skorzystać z nadarzającej się okazji.

Praktyka w renomowanej firmie

Studiujesz marketing i zarządzanie, a praktyki zaproponowano Ci w znanej firmie kosmetycznej? Masz wątpliwości, czy w ogóle się nadajesz?

Nie zastanawiaj się, działaj! To, że aplikujesz do firmy, która prowadzi działalność w rzeczonej materii, nie znaczy, że będziesz praktykował w laboratorium i odmierzał składniki kosmetycznych mikstur.

Każda firma ma dział marketingu, więc możesz mieć pewność, że będziesz zdobywał praktyczne umiejętności w dziedzinie, w której się kształcisz. Wpis o takich praktykach na pewno będzie działał na Twoją korzyść podczas kolejnych rozmów kwalifikacyjnych, a możliwe, że Twoje zaangażowanie zostanie docenione i po praktykach dostaniesz propozycję pracy na stałe?

Odpowiadać na ogłoszenia czy starać się o praktyki samemu?

Na pewno znasz odpowiedź na to pytanie! Działaj sam i równocześnie odpowiadaj na oferty firm, które leżą w zasięgu Twoich zainteresowań. Firmy szukają młodych i zaangażowanych ludzi. Ludzi, którzy biorą los w swoje ręce i aktywnie poszukują swojego miejsca. To świadczy o tym, że ambitnie podchodzą do rozwoju swojej kariery.

I na pewno nie zrażaj się każdym niepowodzeniem. Pracodawca sprawdza Twoją wytrwałość i na pewno ją doceni!

Czy rzeczywiście w prężnie rozwijającej się firmie potrzebują praktykantów?

Możesz mieć pewność, że tak.

Obecnie praktycznie każda firma prowadzi program talentów, tj. program dla osób, które ukończyły z sukcesami studia. Programy absolwenckie są na tzw. TOPie, podobnie rzecz ma się z praktykami studenckimi. Firma potrzebuje świeżej krwi, nowych pomysłów, działań, które nieco „zruszą” stałe schematy działań.

Poza tym takie działania pomagają przyuczyć do zawodu młodych ludzi, dając im możliwość praktycznego wykorzystania teorii, którą przyswoili na studiach, a równocześnie skonfrontować ją z dzisiejszym rynkiem.

Pamiętaj też o tym, że student obyty ze standardami w danej firmie, jako absolwent staje się  łakomym kąskiem dla pracodawcy.

Tak więc nie zastanawiaj się tylko smal cholewki do miejsc, w których widzisz swoją przyszłość. Uwierz w siebie! Jeśli Ty tego nie zrobisz – innych też do tego nie przekonasz!

Niezmiennie pracodawcy zwracają uwagę na doświadczenie, na zdecydowanie dalszym miejscu, przy wyborze pracodawcy, stawiają na absolwentów konkretnych uczelni.

Young POWER do boju! GetStudent wie co pisze!

 

Zdjęcie: pixabayPodziel się


;