Czy warto zatrudnić studenta?

Twoja firma prężnie się rozwija, stawiasz na profesjonalizm i jakość usług. Dzięki temu Twoja marka z sukcesami działa na rynku. Twój zespół tworzą eksperci, którzy dbają o jakość usług i ciągły rozwój.

Ile razy zastanawiałeś się czy powinieneś zatrudnić studenta? Czy w ogóle warto? Przecież nie ma doświadczenia. Musi się sporo nauczyć…

My mamy pewność – warto!

Każdy z nas zaczynał kiedyś swoją przygodę zawodową, każdy musiał się sporo nauczyć, a nauka poprzez praktykę przynosi najlepsze efekty!

Zatrudniając studenta, niezależnie od tego czy to na staż, praktykę czy umowę o pracę, możesz mieć pewność, że zatrudniasz osobę energiczną, pełną zapału i chłonącą wiedzę niczym gąbka. Mając na uwadze, fakt że to może być jego pierwsza praca zapoznajesz go ze strukturą firmy i jej działalnością od tak zwanej podszewki.

Dzięki temu, że szeregi Twojej firmy zasilają eksperci możesz założyć, że przygotują Twojego studenta do pracy w zawodzie najlepiej jak to możliwe. Ostatecznie może się okazać, i z założenia tak jest, że spod Twoich skrzydeł wyszedł kolejny specjalista. Do niedawna niedoświadczony student, któremu dałeś szansę się wykazać.

Od kserowania dokumentów po decyzyjne stanowisko w dziale marketingu, sprzedaży etc.

Kierunek studiów

Od kilku miesięcy student, który właśnie ukończył studia na wydziale historii sztuki, zasypuje Cię swoimi aplikacjami, a Ty konsekwentnie je odrzucasz, gdyż prowadzisz firmę zajmującą się dystrybucją i sprzedażą narzędzi budowlanych. Czy Twoja decyzja jest słuszna?

Niekoniecznie …

Mając na uwadze fakt, że świetnymi programistami są ludzie kończący wydział architektury, czy też filologii angielskiej. W grafice odnajdują się osoby, które studiowały historię, a Ci po chemii mają lekkie pióro i piszą teksty do pism branżowych (niekoniecznie poruszających tematy związane z chemią), może się okazać, że osoba, która usilnie stara się o pracę w Twojej firmie jest nieprzeciętnie uzdolnionym pasjonatem. Osobą, która interesuje się budownictwem i narzędziami w nim wykorzystywanymi.

Zaskoczy Cię wiedzą dotyczącą produktów, które sprzedajesz oraz technicznymi niuansami w działaniu wiertarek czy młotów, a technika kotwienia nie jest mu obca.

Młodzi ludzie interesują się różnymi rzeczami. I fakt, że studiują pedagogikę nie oznacza, że nie rozwijają swoich umiejętności w aspektach technicznych. Otwierają się na perspektywy. Łakną wiedzy i są wdzięczni, gdy daje się im szansę na rozwój.

Oczywiście są zawody, które determinują wybór kierunków studiów, choćby lekarz, i tutaj nie wystarczą studia uzupełniające. Ale przy wielu innych wystarczy otwarty umysł, pasja i chęci do rozwoju.

Więc może zaproś rzeczonego historyka sztuki na rozmowę, może się okazać, że będzie świetnym pracownikiem. Twoim kolejnym ekspertem.
Podziel się


;