Praca sezonowa

Kochani Studenci,

Lato w pełni! Jakie macie plany na drugą cześć wakacji? Myślicie nad sezonową pracą? Chcecie zdobyć trochę doświadczenia i zarobić na Wasze letnie przyjemności czy może nawiązać nowe, ciekawe znajomości?

Dzielimy się z Wami inspiracjami na prace sezonowe. Według Magdy Kajzer – właścicielki bloga http://ubezpieczeniepracyzagranica.pl  specjaliści prognozują, że w tym roku z uwagi na wprowadzanie rządowego programu „500+” chętnych do sezonowych zajęć może być mniej niż w ubiegłych latach. Można szukać pracy w Polsce, ale o wiele lepsze stawki i szanse są oczywiście za granicą – i to się nie zmieniło. Gdzie zatem w tym roku warto wyjechać?

Saksy trwają od kwietnia aż do października, jednak najwięcej pracowników potrzebnych jest w miesiącach letnich, od czerwca do września. Poszukiwane są przede wszystkim osoby do pracy przy zbiorach owoców i warzyw. Nie brak też ogłoszeń z branży gastronomiczno-hotelarskiej. Chętni do pracy sezonowej mogą także zatrudnić się na farmach czy szklarniach, w przetwórniach rybnych i owocowych jako pomocnicy. A gdzie można wyjechać? Standardowo najwięcej naszych Studentów wyjeżdża na lato do Niemiec. Na fali popularności wciąż jest Skandynawia – Dania, Norwegia i Szwecja. Sporo ogłoszeń dotyczy Belgii i Holandii. W kurortach turystycznych, między innymi w Hiszpanii, Włoszech, Portugalii czy Grecji można szukać ofert w branży turystycznej – w hotelach (jako recepcjoniści, pokojówki, boye hotelowi, animatorzy zabaw, kelnerzy).

Każde nowe doświadczenie sprawia, że jesteście pewniejsi siebie i rozwijacie swoje umiejętności, także nie ma na co czekać – aplikujcie w biurach karier Waszych uczelni! :)
Podziel się


;